Jak usprawnić etykietowanie elementów wyciętych przez kater automatyczny?
W przypadku użycia na krojowni automatycznego katera wycinającego elementy odzieży pozostaje do wykonania dodatkowa operacja polegająca na oznakowaniu wyciętych elementów. Często stosuje się w tym celu dodatkowy wydruk trafaretów umieszczany na wierzchniej części nakładu materiału. Jest to jednak dodatkowy koszt papieru, koszt atramentu oraz konieczność zainwestowania w ploter, jego serwis i obsługę. Inna metodą są stosowane zewnętrzne, małe urządzenia do manualnego etykietowania. Operacja ta jest jednak obarczona ryzykiem błędu złego oznakowania, gdyż wykonywana jest przez obsługę, operatora pracującego na krojowni.
Firma Morgan Tecnica produkuje urządzenia do automatycznego etykietowania. Są to urządzenia serii Joker 386. (zdjęcie w załączniku). Jest to automatyczny system etykietowania dla układania tkanin. Operacja etykietowania jest wykonywana niezależnie od maszyn tnących i lagujących, aby zoptymalizować przestoje między tymi dwoma etapami pracy na krojowni, oszczędzając czas i zwiększając wydajność całego systemu. Technologia bezprzewodowa umożliwia bezpośrednie połączenie etykieciarki z systemem CAD dzięki pełnej kompatybilności z plikami HPGL, HPGL2 i ISO.
Naklejki, o różnych wymiarach w zależności od potrzeb klienta, są nadrukowane termicznie-bez użycia tuszu (niskie koszty eksploatacji), umieszczane na środku egzemplarza, w celu uwidocznienia niezbędnych informacji. Możliwość drukowania różnych linii różnymi czcionkami, w tym kodem kreskowym.
Etykietowanie warstw drastycznie zmniejsza zużycie papieru i atramentu, gwarantując szybki zwrot z inwestycji. Mamy do czynienia z systemem o wysokim profilu ekologicznym, ponieważ zmniejsza zużycie papieru do niezbędnego minimum i pozwala uniknąć ponownego napełniania, ponieważ wkłady wymagają odpowiedniej utylizacji.
DANE TECHNICZNE:
- Maksymalna prędkość: 15 m/min
- Prędkość drukowania: ok. 1 etykieta/s
- Wysokość układania: 100 mm / 200 mm